Vítejte v naší rodinné firmě ve středu Šumavy.

Nápad začít provozovat lyžařskou půjčovnu uzrával několik let, a povedlo se nám jej zrealizovat v roce 2010/11.
V oblasti je sice velká konkurence, ale ani jedna provozovna neumí nabídnout to, s čím nyní přicházíme – speciální zaměření na modely lyží pro každého – lyže shorties (lyže délek od 110 do 130cm) a snowblade. Spolupracujeme s odbornou prodejnou , poradenstvím a výukou lyžování a u nás si můžete po celou zimní sezonu prohlédnout, vyzkoušet a také zakoupit širokou modelovou řadu lyží, které můžeme směle vyhlásit jako lyže budoucnosti.
V letním období u nás můžete vyzkoušet výlety a sjezdy na koloběžkách.

V zimě se díky zaměření na lyže shorties – v délkách od 110 do 130cm – snažíme pomoci všem rekreačním i sportovně zaměřeným lyžařům, kteří spolu s námi usilují o zvýšení bezpečnosti na lyžařských svazích – používáním lépe ovladatelných, a kvalitních sjezdových lyží a lyží pro zábavu.
V naší nabídce najdete i modely lyží, které jsou svými jízdními vlastnostmi unikátní a specificky zaměřené – na výuku, na začátečníky, na pokročilé i lyžařské profesionály, na zábavu a lehké ovládání – můžeme Vám také nabídnout modely, které zaručeně nikde jinde v České republice v půjčovnách nenajdete…. A pro „standardního lyžaře“ máme samozřejmě i rekreační lyže klasických délek se zastoupením několika našich i zahraničních firem.

Naše provozovna je umístěna přímo ve středu lyžařské oblasti Šumava a my můžeme díky tomu nabídnout našim návštěvníkům využití naprosto všech lyžařských terénů – od jednoduchých, dlouhých a širokých svahů (Alpa louka, sedačková lanovka Hoffmanky-Pancíř) až po nejprudší sjezdovku v České republice (sportovní areál Špičák), včetně nejvýše položeného lyžařského svahu na Šumavě (německý Velký Javor).

Naši nabídku jsme od roku 2011 rozšířili na celoroční provoz – najdete u nás především „mobilní zábavu pro celou rodinu“ – půjčovnu moderních koloběžek s výběrem tratí od 3 do 30km.
Můžeme Vám nabídnout několik speciálně značených cest vhodných právě pro jízdy na koloběžkách – dlouhé asfaltové tratě bez automobilů, s velkým poměrem příjemného a dlouhého klesání, s vyhlídkami na tichá zákoutí Šumavy, kratší kombinované okruhy pro příjemné sjíždění s využitím sedačkových lanovek, i terény pro trenink, zvyšování kondice a nebo sportovní adrenalinové dráhy.

Využijte ojedinělou možnost si i v průběhu léta užívat sjezdy Šumavských svahů stejně jako v zimě na lyžích – v dlouhých i krátkých snožných (téměř carvingových) obloucích, klasickou běžeckou technikou, nebo jen tak pomalu a bezpečně cestovat v kombinaci pěší turistiky a dlouhých sjezdů do údolí….

Nejzajímavější turistické tratě pro Vás sami projíždíme, značíme, a díky mobilnímu spojení s námi nezůstanete nikdy stát nikde bez pomoci. Máme pro Vás vytipovaná sběrná místa pro koloběžky (samozřejmě v hospůdkách 🙂 ) s možností návratu vlakem nebo autobusem zpět k Vašemu automobilu nebo přímo domů, na přání zajistíme i zpětný odvoz z míst bez návaznosti na místní dopravu k naší půjčovně nebo k vašemu automobilu.

I pro kolektivy firem a společností můžeme nabídnout celodenní zábavu včetně celodenní stravy – kdykoliv nás můžete kontaktovat pro domluvení detailů….

Těšíme se i na Vaši návštěvu, rádi Vám třeba jen poradíme kudy kam, a věříme ve spoustu příjemně – a společně – strávených dní u nás na Šumavě.

V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Váš TEAM Sport-Coolna Špičák na Šumavě se svými partnery.